Podzim 2014

Zlínský pohár - 11.10.2014

Na první závod podzimní sezóny jsme se vydaly v sobotu 11.10.2014 do Zlína. Svoji letošní premiéru si zde odbyly 3 z našich společných skladeb. Všem se dařilo, i když stále je co zlepšovat. V 1. kategorii se naše podiovka děvčat ročníku 2005-2006 umístila na 6. - 7. místě z 12 zúčastněných družstev. V 2. kategorii se již děvčata ročníku 2003-2005 musela poprat s obručemi. Několik chyb se sice v sestavě objevilo, ale konečné 4. místo ze 6 zúčastněných družstev nás potěšilo. Za první provedení, které se děvčatům povedlo lépe, by dokonce holky braly bronzovou medaili. Ve 4. kategorii se naše míčová podiovka umístila na 5. místě z 8 zúčastněných družstev, a to i přes velkou chybu v druhém provedení, kdy míč holkám daleko utekl a musely jsme počítat s velkými srážkami za opuštění koberce náčiním i gymnastkou. Celkově byl tedy první závod pro nás povedený a snad všechna děvčata motivoval k další práci :-) Holkám děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a doufáme, že se pěkných výsledků dočkáme i na příštím závodě v Zubří, který se bude konat začátkem listopadu.

Valašský pohár - 8.11.2014

V sobotu 8.11.2014 jsme se v upršeném podzimním počasí vydaly do Zubří, kde se konalo 2. kolo Moravského poháru. Podiovka 1. kategorie obdržela poměrně nízkou dílčí známku na provedení, ale precizním předvedením prvků obtížnosti se nakonec vyhoupla na 6. místo z 12 zúčastněných družstev. Pozitivní také je, že za 5. místem zaostala o pouhých 0,05 bodu. Ještě čeká děvčata 3. kolo poháru, ale již teď bohužel víme, že do břeclavského finále se holky neprobojují, protože z každé kategorie postupuje pouze 5 nejlepších, takže pěkné 7. místo ze Zlína a 6. místo ze Zubří stačit nebude...

V odpoledním závodě se podiovkám s náčiním nedařilo. Viděly jsme několik pádů náčiní, a tak je jasné, že jsme nemohly očekávat vysoké známky. Podiovka obručí se po nezdařeném prvním provedením trochu zkoncentrovala a předvedla pěkné druhé provedení, stačilo to však v součtu pouze na 6. místo z 8 zúčastněných družstev. Na rozdíl od 1. kategorie ovšem čeká děvčata finálový závod v Břeclavi. Nejstarší děvčata v podiovce s míči si také vybrala smolnou chvilku, a to hlavně v druhém provedení...Po pěkném umístění ve Zlíně se tak holky v Zubří nemohly radovat, protože obsadily až 9. místo.

Oblastní přebor Břeclav - 16.11.2014

V neděli 16.11.2014 jsme se vydaly do Břeclavi na oblastní přebor společných skladeb linie B. Dopoledne podiovka 1. kategorie startovala ve značně ztížených podmínkách, protože kvůli nemoci jedné ze závodnic musely holky startovat ve 4 a skladba se na upravenou podobu měnila až přímo v den závodu. Děvčata v prvním provedení předvedla sestavu krásně a zůstávala v bojích o bronzové medaile. Bohužel v 2. provedení už se projevila nejistota z předělané choreografie a děvčata klesla na 6. příčku z 8 zúčastněných týmů. I přesto ale holky zaslouží obrovskou pochvalu :-)

V odpoledním závodě tentokrát startovala pouze podiovka s obručemi. Holky byly velmi nervózní a jak se tak říká "pokazily, co mohly". S výkonem nebyly spokojené jak trenérky, tak i samotné závodnice, z nichž některé výsledné 5. místo z 5 zúčastněných družstev i oplakaly. To ale ke gymnastice patří a my doufáme, že příště už holky odhodí nervozitu a konečně předvedou to, co opravdu umí.

Brněnský drak - 23.11.2014

V neděli 23.11. jsme se vydaly na závody nedaleko, a to na brněnskou Teslu, kde se pořádalo III. kolo Moravského poháru společných skladeb linie B. V 1. kategorii děvčata opět závodila ve 4, a to navíc zase v jiném složení než bylo předchozí týden v Břeclavi. Výkony byly oproti předchozím závodům slabší, což se projevilo i ve známkách. I tak ale děvčatům patřilo 9. místo z 12 družstev. Podiovka s obručemi si na Tesle trochu napravila reputaci po předchozích výkonech v Břeclavi. I přes pád náčiní za plochu byla jinak obě provedení vyvedená a děvčata získala 6. místo z 10 družstev. Naše nejstarší míčová podiovka bohužel opět nezazávodila podle představ. V obou provedeních se objevily hrubé chyby a děvčata skončila na 9. místě.

Pro některé z podiovek byl tento závod posledním závodem podzimní sezóny, jiné podiovky budou závodit ještě za týden v Kohoutovicích či za 14 dní v Břeclavi. I tak již předem děkujeme všem děvčatům za píli v podzimní části sezóny a těšíme se na jaro :-)

Kohoutovický pohár - 30.11.2014

V neděli 30.11.2014 se dvě z našich podiovek zúčastnily předposledního závodu podzimní sezóny, a to Kohoutovického poháru.

V závodě se předvedla naše nejstarší děvčata v podiovce s míči a svoji premiéru se zde odbyla také naše nejmenší podiovka. Na nejmladších děvčatech šlo trošku vidět, že v žádné podiovce ještě nikdy předtím nezávodila. Vždycky je co zlepšovat, ale my holkám gratulujeme k odvaze, se kterou ke cvičení nastoupily, a také k 6. místu, které se vyzávodily. Nejstarší děvčata byla v prvním provedení nervózní a viděly jsme několik hrubých chyb. Druhé provedení ale bylo velmi pěkné. Děvčata konečně předvedla, co umí, a jejich snaha byla oceněna stříbrnými medailemi.

Příští týden ještě čeká podiovku s obručemi finále Českomoravského poháru v Břeclavi, tak nám prosím držte pěsti :-)

Finále ČM poháru Břeclav - 6.12.2014

Do finále Českomoravského poháru se nám mezi 10 nejlepších týmů v republice probojovaly hned 2 podiovky - podiovka bez náčiní a s obručemi. Podiovka bez náčiní sice postoupila ze 7. místa až na "divokou kartu" po odstoupení dvou týmů z Čech. Ostudu nám holky ale rozhodně neudělaly, sestavu zacvičily pěkně a skončily na pěkném 8. místě. Podiovce s obručemi se velmi pěkně vydařilo 1. provedení a získaly za něj 4. nejvyšší známku. Bohužel 2. provedení se děvčatům nepovedlo a klesly až na 7. příčku. Podiovku bohužel celý podzim provázely na závodech velmi nevyrovnané výkony - pěkná provedení sestavy střídala provedení naprosto nepovedená....Děvčata ale cvičí letos podiovku s obručemi teprve prvním rokem a doufáme, že příští rok už se jejich výkony ustálí na vyšších příčkách :-)

Finále Českomoravského poháru bylo posledním závodem podzimní sezóny a my již začneme pracovat na sestavách pro jarní sezónu. Přejeme proto děvčatům do tréninku hodně píle a těšíme se na první závod, jímž bude BABY CUP pořádaný naším oddílem začátkem března :-)