Podzim 2015

Moravský pohár I - 10. 10. 2015

V sobotu 10.10.2015 jsme se vypravily se čtyřmi skladbami do Zlína na první závod Moravského poháru. V dopolední části, kde se představily skladby bez náčiní, jsme měly dvojí zastoupení. V kategorii 0B děvčat ročníku narození 2008 a mladších se našim děvčatům dařilo, i když pořád je samozřejmě co zlepšovat. Holky vybojovaly 5. místo v konkurenci 12 skladeb, což není napoprvé vůbec špatné. Ve starší kategorii ročníků 2006 a 2007 bojovala naše děvčata statečně, ale konkurence je letos opravdu veliká, a tak stačil jejich výkon na 6. místo z 9 skladeb.

Odpolední závod patřil sestavám s náčiním. V 1. kategorii se představila naše děvčata ročníků 2004 a 2005. První provedení se vůbec nevydařilo, holky i obruče byly několikrát "za placem" a obdržely za to nezvykle vysoké srážky 1,5 bodu...V druhém provedení už ale hodily nervozitu za hlavu a ukázaly, co umí. Dostaly druhou nejvyšší známku celé kategorie, vyšvihly se tím na 3. místo a vybojovaly tak bronzovou medaili. V nejstarší kategorii ročníku 1999 a starších máme "směsku" děvčat, z nichž některé by mohly závodit ještě o dvě kategorie níže...Statečně se ale pustily do boje se staršími. První provedení se nepovedlo, druhé už bylo o poznání lepší. Holky sice obsadily 4. příčku, ale udělaly kus práce a zaslouží pochvalu.

Příští týden se vydáme na 2. kolo Moravského poháru do Břeclavi, tak nám držte palce.

0. kategorie B, 2008 a mladší (12 skladeb) - 5. místo

0. kategorie A, 2006-2007 (9 skladeb) - 6. místo

1. kategorie, 2004-2005 (6 skladeb) - 3. místo

4. kategorie, 1999 a starší (4 skladby) - 4. místo

Moravský pohár II - 17. 10. 2015
V sobotu 17.10.2015 jsme se rozjely do Břeclavi na 2. závod ze série Moravského poháru. Tentokrát se přijely zúčastnit i některé týmy z Čech, i když nemohly posbírat do Poháru žádné body. Dopoledne opět patřilo nejmladším děvčatům. V 0.kategorii B nás děvčata překvapila krásnou známkou za první provedení, díky které vybojovala 2. místo a stříbrné medaile. Druhé provedení už sice bylo o poznání slabší, ale náskok z prvního provedení stačil, a tak se mohly holky i trenérky radovat. V 0. kategorii A předvedla starší děvčata svoje maximum, i když v prvním provedení bylo škoda srážek za nesoulad s hudbou. V 2. provedení už se holky na hudbu soustředily, zacvičily pěkně a vybojovaly 7. místo z 10 družstev.

Odpoledne se závodu zúčastnily hned 3 naše skladby. Pro skladbu "modrých" obručí to byla premiéra a nedopadla vůbec špatně. První provedení se děvčatům povedlo hezky, druhé už bylo slabší, ale i tak jsme byly s výkonem spokojené. Bohužel "oranžové" obruče neobhájily medaili z minulého týdne. Obě provedení sestavy byla nervózní, objevily se pády náčiní a odsunuly děvčata na nepopulární 4. příčku. Holky na vyšší umístění ale rozhodně mají, a tak jim přejeme příště méně nervozity, aby předvedly, že opravdu umí...Naše nejstarší zacvičila obě provedení pěkně, i když ne úplně bezchybně. I přes velký věkový rozdíl se zbytkem startovního pole ale dokázaly svým předvedením vybojovat 4. příčku ze 6 týmů a měly z toho upřímnou radost stejně jako my.

Na příští závod se vydáme 31.10.2015 do Kyjova, tak snad se nám podaří předvést naše sestavy co nejlépe.

0. kategorie B, 2008 a mladší (13 skladeb) - 2. místo

0. kategorie A, 2006-2007 (10 skladeb) - 7. místo

1. kategorie, 2004-2005 (7 skladeb) - "oranžové" obruče - 4. místo

- "modré" obruče - 6. místo

4. kategorie, 1999 a starší (6 skladeb) - 4. místo

Moravský pohár III - 31. 10. 2015
Naše gymnastky nelení ani v průběhu podzimních prázdnin, a tak jsme se v sobotu 31.10.2015 rozjely do Dubňan, kde oddíl GyTa Kyjov pořádal III. kolo Moravského poháru. Dubňanská hala poskytovala příjemné zázemí a závod proběhl v pěkné, přátelské atmosféře.

Dopoledne se v sestavách bez náčiní představila pouze mladší z našich skladeb. První provedení se děvčatům povedlo pěkně, druhé bylo ale nesoustředěné a nesynchronizované, což holky stálo cenné bodíky a obsadily tak 5. místo, což je ale v konkurenci 11 skladeb pořád pěkné. Druhá naše skladba bohužel nezazávodila, což je velká škoda. Děvčata jsou totiž na pomezí postupu do finále poháru, které proběhne na konci listopadu v Praze, a neúčast v Dubňanech je s velkou pravděpodobností o možný postup připraví...

Odpoledne závodily 3 naše skladby. V 1. kategorii se našim "oranžovým" obručím povedla obě provedení, při cvičení se objevily pouze drobné chyby, a tak se holky mohly radovat z 3. místa, bronzových medailí i krásného poháru. Nutno podotknout, že první 4 místa byla opravdu těsná. Od 2. místa dělilo naše děvčata 0,15 bodu a od čtvrtého místa 0,2 bodu, takže jsme měly vlastně trochu toho štěstíčka i smůly :-) Našim "modrým" obručím se tentokrát příliš nedařilo, obruče létaly, kam neměly a bodové hodnocení bylo nízké. I tak za sebou holky ale nechaly jeden tým a doufáme, že příště bude výkon zase lepší.

Naše nejstarší závodnice ve 4. kategorii se letos velmi statečně perou se staršími děvčaty. První provedení se jim tentokrát příliš nepovedlo, druhé ale bylo pěkné a holky obsadily 4. místo.

Všem děvčatům gratulujeme a přejeme hodně píle a trpělivosti do dalších tréninků.

0. kategorie B, 2008 a mladší (11 skladeb) - 5. místo

1. kategorie, 2004-2005 (7 skladeb) - oranžové obruče - 3. místo

- modré obruče - 6. místo

4. kategorie, 1999 a starší (5 skladeb) - 4. místo

Moravský pohár IV - 8. 11. 2015

Poslední 4. kolo Moravského poháru se konalo v neděli 8.11.2015 ve sportovní hale Tesly Brno a zúčastnily se ho všechny naše skladby. Sestavy bez náčiní se představily jako obvykle v dopolední části závodu. Naše nejmladší předvedly pěkný výkon, ale známka za první provedení byla překvapivě nízká. I přesto ale děvčata získala hezké 6. místo (těsně o 0,05 bodu od 5. místa). Starší děvčata také zacvičila pěkně, i když trochu bez výrazu, a získala 7. místo (opět o 0,05 bodu za 6. místem). Odpoledne se nám naproti tomu vůbec nedařilo. Děvčata v obou skladbách s obručemi i nejstarší děvčata v sestavě s obručemi a kužely se dopustily hrubých chyb ve formě pádů náčiní, takže známky byly pod očekávání. Oranžové obruče tak skončily těsně pod stupínkem na 4. místě, modré obruče na 6. místě a naše nejstarší na 5. místě. Ovšem jak se říká - nemůže být každý den posvícení :-) My děvčatům k výsledkům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na oblastním přeboru a Mikulášském poháru, jež příští týden pořádáme.

0. kategorie B, 2008 a mladší (10 skladeb) - 6. místo

1. kategorie, 2004-2005 (7 skladeb) - oranžové obruče - 4. místo

4. kategorie, 1999 a starší (5 skladeb) - 5. místo

Tímto závodem byla ukončena série závodů v rámci Moravského poháru. Děvčata sbírala na jednotlivých závodech body a bojovala o postup do finále Českomoravského poháru, které proběhne 29.11.2015 v Praze. Jsme moc rády, že 3 z našich skladeb se probojovaly mezi 5 postujících. Tímto k postupu gratulujeme děvčatům z kategorie 0.B, oranžovým obručím a dále nejstarším děvčatům ze 4. kategorie. Všechny skladby postupují shodně ze 4. místa. Na 6. místě se na 1. nepostupové příčce shodně umístily modré obruče a děvčata z kategorie 0.A.

Oblastní přebor a Mikulášský pohár - 15. 11. 2015

V neděli 15.11.2015 jsme uspořádali oblastní přebor společných skladeb linie B pro skladby s náčiním a také Mikulášský pohár pro skladby bez náčiní. Naše děvčata využila výhody domácího prostředí a předvedla své skladby velmi pěkně. Nejlépe se dařilo oranžovým obručím, které se v 1. kategorii umístily na krásném 2. místě, přičemž po prvním provedení dokonce vedly. Modrým obručím se vedlo lépe než minulý týden, ale na soupeřky bohužel nestačily a umístily se na 6. místě. Ve 4. kategorii předvedly naše holky opravdu pěkný výkon, za který je moc chválíme, ale projevil se věkový rozdíl se zbytkem startovního pole a holky skončily 4.

V rámci Mikulášského poháru se představily obě naše skladby bez náčiní. Mladší děvčata předvedla své sestavy pouze s drobnými chybami a získala krásné 2.místo. Starší děvčata zacvičila s lepším výrazem než na minulých závodech a zaslouženě se umístila na 1.místě.

Tímto bychom chtěly všem děvčatům pogratulovat k výkonům a rodičům moc poděkovat za pomoc s organizací závodu. Vše běželo bez zádrhelů a připraveno a i sklizeno bylo raz dva. Teď nás čeká již jen finálový závod Českomoravského poháru v Praze a pak již hurá se připravovat na jarní sezónu jednotlivkyň. :-)