Jarní závodní sezóna jednotlivkyň je již definitivně za námi a my máme z našich děvčat letos velkou radost! Holky se spoustu nového naučily, zlepšily své gymnastické dovednosti a mnohdy i soustředění či odhodlání a píli. Užily jsme si letos hodně pěkných chvil jak na závodech, tak i mimo ně. Kromě vzpomínek si ale odnášíme také dobré výsledky, a tak si dovolujeme malé ohlédnutí za povedenou sezónou a rekapitulaci výsledků.

Z 15 závodů, kterých jsme se letos účastnily, jsme si odvezly celkem 55 individuálních medailí (16 zlatých, 17 stříbrných a 22 bronzových).

Uspořádaly jsme již 24. ročník našeho závodu v základním a kombinovaném programu Baby Cup 2018, který byl letos pro velkou účast rozdělen do dvou dnů. Zúčastnilo se ho 195 závodnic ze 14 oddílů moderní gymnastiky.

Na oficiálních závodech ČSMG se nám letos také dařilo:

Máme 3 přebornice města Brna v základním programu (Lucie Říhová, Michaela Sobotková, Karolína Kašparovská) a 9 dalších dalších děvčat na medailových pozicích. Na oblastním přeboru Jihomoravského a Zlínského kraje vybojovaly titul oblastní přebornice Lucie Říhová a Nicole Dadáková. Na Mistrovství republiky, kam postupovalo vždy prvních 6 děvčat z každé kategorie, se probojovalo 11 našich závodnic (Lucie Říhová, Veronika Šimlová, Nela Hauserová, Michaela Sobotková, Zuzana Švejdová, Klára Kocourková, Denisa Martinková, Nicole Dadáková, Karolína Kašparovská, Adéla Burýšková a Hana Brožková).

Na samotném Mistrovství se nám také dařilo:

Titul mistryně ČR v základním programu vybojovala mezi děvčaty ročníku 2009 a 2010 Lucie Říhová, titul vicemistryně ČR mezi děvčaty ročníku 2007 a 2008 si odnesla Nela Hauserová. I ostatní naše děvčata zacvičila velmi pěkně, výborně reprezentovala náš oddíl a udělala nám obrovskou radost.

Mistrovství ČR v základním programu je hlavně soutěží družstev. O co nejlepší umístění bojovalo 25 družstev. Na celkovém 2. místě se spolu s ostatními závodnicemi družstva JM 1 umístily Lucka Říhová a Nikča Dadáková.

Moc gratulujeme děvčatům a samozřejmě také trenérkám k nádherným výsledkům celé sezóny a těšíme se na tu další! :-)

 

Výsledky jednotlivých závodů celé jarní sezóny 2018 najdete v záložkách níže.